Tvååringar kvalar och startar

Stallets tvååringar fortsätter att utvecklas positivt. Hittills har tre stycken kvalat in och Helloise Boko startar på torsdag i Lindesberg. Helloise Boko var först ut till kval av tvååringarna när hon travade 21,7/2160 på Solvalla den 12 juli.

I fredags kvalade Mr Deauville in på 1.20,6/2160 på Solvalla efter ett snabbt slutvarv.

Samma dag travade Harmon Boko 1.18,8/2140 när han tog hem sitt kval i överlägsen stil.

På onsdag kvalar Crowd Pleaser på Solvalla. Ytterligare några är klara för kval under närmaste månaden.

Vill du också stå i vinnarcirkeln?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur ed sapien fames pulvinar cursus quiss suspendisse fames pulvinar cursus.

Sydney Boko

2-årig hingst e. Calgary Games u. Gill Gal (Yankee Glide)

"Sydney Boko är en exteriört sett mycket fin ettåring. Rörde sig mycket bra på videon & detta är ett inköp jag är väldigt nöjd med."

Sydney Boko

Octopussy G.R.S.

2-årigt sto e. Maharajah u. Priceless Pellini (Varenne)

"Octopussy G.R.S. har fin exteriör, bra storlek och en härlig utstrålning. Stammässigt är detta högklassigt! Maharajah på Varenne är en guldkorsning."

Octopussy G.R.S.

Feeling Broline

3-årigt sto e. Power u. Dodger Blues (Muscles Yankee)

"Häng på en tjejhäst i Stall Mattias Djuse! Feeling Broline är en riktigt spännande nybliven treåring."

Feeling Broline
Logo

Nordpipe Composite Engineering
Stolt sponsor till Stall Mattias Djuse