Ny seger till stallet

Signmeup fick utdelning på sina fina form i Gävle. Fyraåringen travade ett starkt slutvarv och vann knappt men säkert på nya rekordet 1.16,0/2140a. Oskar Kylin-Blom satt i sulkyn och visade också bra form under söndagen. Oskar vann ytterligare ett lopp i Gävle och var dessutom tvåa och trea. Stallets montéjockey Emilia Leo har också haft lite flyt i sadeln på slutet. I torsdags vann Emilia på Färjestad och i lördags var det dags för andra raka montésegern i Örebro. På onsdag rider Emilia Angelo på Solvalla.

Vill du också stå i vinnarcirkeln?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur ed sapien fames pulvinar cursus quiss suspendisse fames pulvinar cursus.

Sydney Boko

2-årig hingst e. Calgary Games u. Gill Gal (Yankee Glide)

"Sydney Boko är en exteriört sett mycket fin ettåring. Rörde sig mycket bra på videon & detta är ett inköp jag är väldigt nöjd med."

Sydney Boko

Octopussy G.R.S.

2-årigt sto e. Maharajah u. Priceless Pellini (Varenne)

"Octopussy G.R.S. har fin exteriör, bra storlek och en härlig utstrålning. Stammässigt är detta högklassigt! Maharajah på Varenne är en guldkorsning."

Octopussy G.R.S.

Feeling Broline

3-årigt sto e. Power u. Dodger Blues (Muscles Yankee)

"Häng på en tjejhäst i Stall Mattias Djuse! Feeling Broline är en riktigt spännande nybliven treåring."

Feeling Broline
Logo

Nordpipe Composite Engineering
Stolt sponsor till Stall Mattias Djuse